Ako sa stať Zelenou jedálňou?

Ako sa stať Zelenou jedálňou?


Zelená jedáleň je projekt, ktorý pomáha univerzitným jedálňam zaraďovať rastlinné jedlá do svojho týždenného menu. Nie je povinné, aby univerzita mala vegánske jedlá v ponuke každý deň, no jedlá odporúčame zaraďovať pravidelne a v rovnaké dni.

Stačí pár krokov a aj vaša jedáleň môže byť zelenšia. Pri každom kroku vás budeme ochotne sprevádzať.

1. KONTAKT

 Pre úspešné zapojenie sa do projektu je potrebné, aby sa vedúci vysokoškolskej jedálne s nami skontaktovali. Po úvodnom telefonáte alebo mailovej komunikácii si dohodneme osobné stretnutie alebo videohovor, na ktorom im predstavíme základné informácie o projekte. 

2. DÁTA

Momentálne disponujeme dátami z prieskumu, ktorý sme organizovali v roku 2022 na vzorke 1076 slovenských študentov a zamestnancov škôl. V prípade, že by škola mala záujem, o špecifikcký prieskum na vlastnej univerzite, vieme ho zorganizovať prosterdníctvom nálepky s QR kódom , ktorá privedie študenta na náš web. Po zozbieraní dát ich škole poskytneme a podľa tohto čísla môže variť potrebný počet porcií.

3. RECEPTÚRY

Máme k dispozícii niekoľko kuchárskych kníh a noriem vo formáte excel, ktoré sú vypočítané na veľkokapacitné varenie. V prípade, že má daná univerzita záujem o vlastné receptúry, môže ich do projektu zaradiť, no ideálne je ich vopred skonzultovať s nami kvôli zdravej vyváženosti vegánskej stravy. Ak si univerzita chce niektoré konvenčné jedlá zveganizovať, vieme s tým pomôcť a podať pomocnú ruku.

KONTAKT

V prípade akýchkoľvek otázok sme tu pre vás

0901 762 622


Pon-Pia: 09:00 - 15:00


4. WORKSHOP VARENIA

Vo vašej kuchyni zorganizujeme workshop varenia, na ktorom si ukážeme 6 rôznorodých receptov (omáčkové jedlá, tradičné slovenské jedlo, exotické jedlo, fašírkové, sladké jedlo, polievka). Kuchárov a kuchárky zapojíme do varenia, aby si prácu s jedlom poriadne vyskúšali. Workshop môže trvať cca 3-4 hodiny a uskutočnuje sa vo vopred dohodnutom dni. Workshop je možné zrealizovať aj počas víkendu, alebo školských prázdnin. Náklady na workshop si hradí vysokoškolská jedáleň sama a výška nákladov je približne 50 euro.

5. MEMORANDUM

Po úspešnom workshope a po konzultáciách si škola zaradí vegánske jedlá a dohodneme si dátum odkedy bude vegánske jedlá ponúkať, aby sme sa vedeli zladiť s propagáciou jedál. S rektorom univerzity podpíšeme memorandum o vzájomnej spolupráci, kde budú stanovené všetky podmienky spolupráce.

6. MARKETINGOVÁ PODPORA

Univerzitu podporujeme prostredníctvom našich sociálnych sietí (Facebook, Instagram) , zahrnieme ju na našu webovú stránku na mapu Zelených jedální a pomáhame jej s propagáciou rastlinných jedál. Škole doručíme plagáty alebo iné printové materiály, ktoré sú potrebné pre dobrý štart. Jedáleň sa snašíme marketingivo podporovať počas celého obdobia, kedy ponúka vegánske jedlá.

Chcete sa stať aj vy Zelenou jedálňou?

Vyplňte jednoduchý formulár a my vás s radosťou prevedieme všetkými krokmi.