O projekte Zelená jedáleň

Podiel rastlinných jedál vo svete narastá jednak zo zdravotných, ale aj environmentálnych dôvodov. Študenti slovenských vysokých škôl sú u nás najväčšou skupinou spotrebiteľov rastlinného jedla. Napriek tomu sa v univerzitných jedálňach často stretávajú s nedostatočnou ponukou alebo nelákavými možnosťami.

V projekte Zelená jedáleň poskytujeme vysokoškolským stravovacím zariadeniam PORADENSTVO ZADARMO tým, že poskytujeme chutné recepty, profesionálne školenia na ich prípravu a následnú propagáciu rozšírenej ponuky.

Ako sa do projektu zapojiť?

Stačí ak nás kontaktujete – telefonicky, e-mailom či vyplnením nášho kontaktného formulára – a my sa vám ozveme späť s návrhom možností.

Ak budete mať záujem, zorganizujeme na vašej univerzite bezplatný workshop vegánskeho varenia, kde vám nielen vysvetlíme základné zásady vegánskeho stravovania, ale si aj ukážeme a vyskúšame, ako pripraviť niektoré čisto rastlinné jedlá pre vašich stravníkov. Ak si vaše kuchárky na čisto rastlinné varenie trúfajú, dá sa do projektu zapojiť aj bez workshopu.

K dispozícii vám budú naše informačné brožúry vrátane vegánskej kuchárky, ktorá obsahuje 25 odskúšaných receptov, z ktorej môžete najmä v začiatkoch vychádzať.

Sme tu pre vás aj po zavedení “zeleného menu” – či už máte nejaké otázky, vyvstali nečakané komplikácie či sa chcete len poradiť ohľadom ďalšieho rozvíjania projektu či zaradenia ďalších receptov – so všetkým vám radi poradíme.  

Čo získate, keď sa do projektu zapojíte?

1. Nižšie výrobné náklady

Napriek všeobecnému presvedčeniu, že čisto rastlinné jedlá sú drahšie, opak je pravdou. Jedlá, ktoré sme pre vašu jedáleň pripravili sú nielen chutné, ale aj lacné. Pomôžu vám znížiť náklady na výrobu, a tak dokonca aj ušetriť.

2. Viac spokojných stravníkov

Rastlinné jedlá sú z roka na rok populárnejšie, a to predovšetkým medzi mladými ľuďmi a študentami. Nezaspite dobu a buďte modernou jedálňou, ktorá vie, čo chcú jej stravníci a dokáže im to bez problémov aj ponúknuť!

3. Väčšiu konkurencieschopnosť

Širšia ponuka zdravých, chutných a moderných jedál znamená pre vaších zamestnancov nielen väčší priestor pre kreativitu, ale aj viac skúseností. Vďaka tomu získa vaša jedáleň lepšie hodnotenie a výraznejšie postavenie na trhu.

4. Bezplatná pomoc a poradenstvo

Nielenže od nás získate už hotové a overené recepty, ale do ich prípravy váš zaškolí profesionálny kuchár. Pomôžeme vám s ich implementáciou, ako aj s marketingovou komunikáciou. A to všetko absolútne ZADARMO!

Chcete o našom projekte vedieť viac? Pozrite si sekciu Napísali o nás či podstránku Zelené jedálne.